Katılımcılarımızın başarı hikayeleri: Alp Furkan Kılıç

Katılımcılarımızın başarı hikayeleri: Alp Furkan Kılıç

Katılımcılarımızın başarı hikayelerini hiç merak ettiniz mi? Bu yazıda konuğumuz Alp Furkan Kılıç!
Miuul02 Oca 2023

Yeni yetkinlik kazanmayı hedefleyen sektör çalışanları, üniversitesi öğrencileri veya alan değiştirmek hedefiyle Miuul’u seçen mezunlarımızdan Alp Furkan Kılıç, yazımıza konuk oluyor. Alp, “İş Dünyası için Veri Bilimi” kariyer yolculuğu katılımcılarından.

 

 Kısaca kendinizi tanıtır mısınız? 

Selamlar, ben Alp. 23 Yaşındayım. Hacettepe Üniversitesi istatistik bölümünde lisans eğitimi görmekteyim ve aynı zamanda bilgisayar mühendisliğinde veri Yönetimi alanında yandal yapmaktayım.

 

Tercih ettiğiniz eğitim ve bu eğitimi tercih etme nedeniniz nedir?

Miuul kariyer yolculuklarından olan İş Dünyası için Veri Bilimi eğitimini tercih ettim. Kariyer yolculuklarının hepsi birbirinden eşsiz fakat bir İstatistik bölümü öğrencisi olarak bu eğitimde ek olarak  Zaman Serileri Analizi modülünü de içermesi, tercih etmemdeki en büyük etken oldu.
 

Eğitim süreci nasıl ilerliyor? Derslere katılım zamanları ya da sorularınızı sorabileceğiniz bir alan bulunuyor mu?

Eğitim sürecimiz Miuul platformu üzerinden eğitim videoları izleme,  sonrasında modül sonu quizleri,  daha sonra da gerçek veri setleriyle endüstri projeleri yapma şeklinde ilerliyor. Derslere katılım zamanları 

katılımcıların müsaitlik durumlarına bağlı. Bu konuda esnekliğimiz var ve ayrıca discord kanalımız üzerinden kariyer yolculuğumuzun her  modülüne ait ayrı ayrı ders kanallarımız mevcut. Bu kanallarda o ders ile ilgili 

her türlü sorularımızı mentorlerimize sorup çok kısa bir süre içerisinde cevap alabiliyoruz.
 

Eğitim süresince nasıl bir program ile ilerlediniz?

İş Dünyası için Veri Bilimi Kariyer Yolculuğu 7 farklı modülden oluşuyor. Her modülün ders videolarını izleyip ve eş zamanlı olarak da eğitimdeki uygulamaları kendi çalışma ortamımda da uyguladım. Modül sonu quizler ile

eksik noktalarımı görüp bunları kapatmak için tekrar çalışma imkanı yakaladım. Son olarak da modül sonu projeler ile eğitimlerde öğrendiğim bilgileri gerçek veri setleriyle gerçek iş senaryoları üzerinde uygulama imkanına sahip oldum.
 

Mentor deneyiminiz nasıldı?  Bire bir mentor desteği var mı?

Bire bir mentor desteği var ve ayrıca her konu için açılmış ayrı ayrı discord kanalları vasıtasıyla mentorlerimize ulaşabiliyoruz. Sorulan sorulara dakikalar içerisinde cevap alabiliyoruz  ve böylece eğitime kaldığımız yerden devam edebiliyoruz.

 

Projeleriniz için mentorlerden destek alabiliyor musunuz?

Evet, her konuda destek alabildiğimiz gibi projelerimiz için de destek alabiliyoruz.

 

Eğitimi bitirdiğinizde farklı bir bakış açısı kazandığını düşünüyor musun?

Kesinlikle evet.  Miuul'dan aldığım eğitimler sadece teknik eğitimlerden ibaret değildi aynı zamanda eğitimlerde,  zaman zaman hangi senaryolarda nasıl düşünmem gerektiği  ve sorunlara yaklaşım konusunda Vahit hocamdan çok değerli tavsiyeler aldım.
 

Farklı eğitimler ile Miuul’u ayıran temel noktalar nelerdir?

Miuul'dan önce çeşitli platformlarda veri bilimi üzerine birçok eğitim aldım ve bu eğitimler teknik bilgi olarak beni belli bir noktaya getirdi. Fakat veri bilimi alanında çok fazla kavram karmaşası var. Bu karmaşa belli bir zaman sonra içinden çıkılmaz bir duruma dönüşüyor. Aynı zamanda bu karmaşa,  konular arasında kopukluk, ilişki kuramama problemini de beraberinde getiriyor fakat Miuul, bu konulardaki tüm soru işaretlerimi yok etti.

 

Kısa ve uzun vadeli kariyer planınız nedir?

Kısa vadeli kariyer planım, lisans eğitimimi tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimime başlamak. Uzun vadeli kariyer planım ise kendi alanımda çok başarılı olmak.

 

Bu yazıda Alp’i tanıyarak, veri bilimi ile tanışma sürecini ve de katılmış olduğu eğitim hakkında tecrübelerini paylaştığı keyifli bir sohbetin sonuna geldik. Siz de Miuul'u seçip Başarı Hikayesi yazan katılımcılarımızdan birisi olabilirsiniz. Endüstri ortaklıkları ile güçlendirdiğimiz programlarımıza göz atmayı unutmayın!

Miuul

Skills of tomorrow

Miuul topluluğunun bir parçası ol!

Abone ol butonuna tıklayarak Miuul'dan pazarlama ve haber içerikleri almayı onaylıyorum.