Miuul Podcast #25: Mustafa Aykut ile veri depolamanın geleceği üzerine

Miuul Podcast #25: Mustafa Aykut ile veri depolamanın geleceği üzerine

Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aykut ile sohbet ediyoruz.
Miuul Podcast10 Kas 2021

Dinleyicilerini geleceğin mesleklerine hazırlayan Miuul Podcast’in bu bölümünde Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aykut’u dinliyoruz. 

Mustafa Aykut lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini sırasıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Oslo Üniversitesinde Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri dallarında tamamladı. Türk Telekom'da Uluslarası İlişkiler ve Politikalar Koordinatörü olarak çalıştı. Bugün ise Turkcell'in yönetim kuruluna ve CIO'suna İleri Telekom Teknolojileri ve Politikaları konularında danışmanlık yapıyor. Yurt dışında Alcatel ve Ericsson firmalarında CSM ve 3G teknolojilerinin tasarımına yönelik Ar-Ge çalışmalarında aktif sorumluluklar üstlendi. Dört kıtada birçok ülkede mobil iletişim şebekelerinin planlanması ve kurulumunda tasarımcı olarak bulundu. 10 yıldır üniversitelerde Gelecek Bilgisi dersi veriyor. Aynı zamanda Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde konuk öğretim üyesi. 

Aykut, fütürist olma serüveninin ilk adımlarını özetliyor.

Bu bölümde konuşulan bazı konular:
15:11 - Gelecekle ilgili çalışmalarında masada olmazsa olmazlar
37:27 - Fütüristler Derneği
39:03 - “2040’a Ne Kaldı?” kitabı ve veri depolamanın geleceği
1:09:58 - Geleceği uzgörebilme
1:43:56 - Önümüzdeki on yıla ilişkin tahminler

Miuul Podcast

Veri bilimi 🧪, yapay öğrenme 🦾 ve yapay zeka 🧠 alanlarında kurumlar, liderler ve genç yetenekler ile bu alanı ileriye taşıyan eğilimler ve use-case'ler üzerine haftalık podcast yayınımız

İlginizi Çekebilir
Miuul topluluğunun bir parçası ol!

Abone ol butonuna tıklayarak Miuul'dan pazarlama ve haber içerikleri almayı onaylıyorum.