Miuul Podcast #26: Neslihan Şirin Saygılı'dan yazılım mühendisliği alanında...

Miuul Podcast #26: Neslihan Şirin Saygılı'dan yazılım mühendisliği alanında ilerlemek isteyenlere tavsiyeler

Prisync’in kurucu ortağı Neslihan Şirin Saygılı ile yazılım mühendisliği alanında ilerlemek isteyenlerin sorularını cevaplandırmaya çalıştık.
Miuul Podcast01 Ara 2021

Dinleyicilerini geleceğin mesleklerine hazırlayan Miuul Podcast’in bu bölümünde Prisync'den Neslihan Şirin Saygılı’yı dinliyoruz. 

Kurucu ortağı olduğu Prisync'de Head of Development rolünü üstlenen Neslihan Şirin Saygılı, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisli bölümünde lisans eğitimini, Galatasaray Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde ise yüksek lisans eğitimini tamamladı. Prisync’den önce birçok projede yazılım geliştirici olarak roller üstlendi.

Saygılı’nın yazılım alanında kendini geliştirmek isteyenlere bazı tavsiyeleri var. Öncelikle yazılım öğrenmenin yolu çalışmaktan geçiyor. Saygılı'ya göre bir projede beklenen esas şey sorunları ilerletebilmeniz ve çözüm bulabilmeniz.

Bu bölümde konuşulan bazı konular:
4:38 - Firmalar yeni yazılımcıları ekiplerine kazandırmak ve için neler yapmalı?
8:03 - Yazılım alanında kendini geliştirmek isteyenlere tavsiyeler
18:19 - Yazılım alanında önümüzdeki beş sene

Miuul Podcast

Veri bilimi 🧪, yapay öğrenme 🦾 ve yapay zeka 🧠 alanlarında kurumlar, liderler ve genç yetenekler ile bu alanı ileriye taşıyan eğilimler ve use-case'ler üzerine haftalık podcast yayınımız

İlginizi Çekebilir
Miuul topluluğunun bir parçası ol!

Abone ol butonuna tıklayarak Miuul'dan pazarlama ve haber içerikleri almayı onaylıyorum.