Miuul Podcast #28: Hasan Ali Demirci ile teknoloji ve sağlık alanlarındaki ...

Miuul Podcast #28: Hasan Ali Demirci ile teknoloji ve sağlık alanlarındaki yazılım deneyimleri üzerine

Radyologları AI ile güçlendirme misyonuyla hareket eden California merkezli Rad AI'dan Hasan Ali Demirci ile yazılım mühendisliğinde kendini geliştirmek isteyenlerin sorularını cevaplandırmaya çalıştık.
Miuul Podcast25 Ara 2021

Dinleyicilerini geleceğin mesleklerine hazırlayan Miuul Podcast’in bu bölümünde California merkezli Rad AI'da Senior Software Engineer olarak görev yapan Hasan Ali Demirci’yi dinliyoruz. 

Hasan Ali Demirci, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini, California Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümünde ise yüksek lisansını tamamladı. Türkiye ve California'da yazılım geliştirme ve araştırma üzerine farklı roller üstlendi. Bugünlerde Rad AI'da kıdemli yazılım mühendisi olarak hayallerini gerçekleştiriyor.

Demirci, yazılım mühendisliği hakkında ilgililere çeşitli önerilerde bulunuyor ve yazılım mühendisi olmanın temelinde bol bol okuma ve araştırmanın yattığını belirtiyor. Demirci'ye göre gelişen dünyada artık her geçen gün daha fazla yapay zeka sisteme rastlayacağız.

Bu bölümde konuşulan bazı konular:
7:48 - Yapay zeka sistemleri yazılım mühendisliği açısından nasıl test ediliyor?
18:44 - Yazılım mühendisliğine dair bazı öneriler
23:07 - Yazılım alanına ilişkin önümüzdeki beş sene için bazı öngörüler

Miuul Podcast

Veri bilimi 🧪, yapay öğrenme 🦾 ve yapay zeka 🧠 alanlarında kurumlar, liderler ve genç yetenekler ile bu alanı ileriye taşıyan eğilimler ve use-case'ler üzerine haftalık podcast yayınımız

Miuul topluluğunun bir parçası ol!

Abone ol butonuna tıklayarak Miuul'dan pazarlama ve haber içerikleri almayı onaylıyorum.