Öğretmenlikten machine learning developer kariyerine uzanan bir başarı hika...

Öğretmenlikten machine learning developer kariyerine uzanan bir başarı hikayesi

Miuul Success Stories serisinin ilk bölümünde, Yasemin Arslan'ın kariyer hayatına konuk oluyoruz.
Miuul12 Ara 2022

 

Miuul Success Stories serisinin ilk bölümünde, Yasemin Arslan'ın kariyer hayatına konuk oluyoruz. Yasemin Arslan, pandeminin getirdiği artı zamanı, kendisini geliştirmeye adayan kişilerden yalnızca birisi.  Pandemi dönemini, “hayatımın en ciddi kararlarını aldığım dönem” olarak tanımlayan Yasemin, izlediği bir yapay zeka içeriği ile, içerisindeki öğrenme aşkının alevlendiğini fark etti. Kendisi için en uygun alanı bulduğuna inanıyor, bu yolda araştırmaya ve öğrenmeye devam ediyor. 
 

‘‘Ben bu yolda harika bir yol arkadaşı seçtim: Miuul!’’

 

Bu alandaki ilk eğitimini Vahit Keskin’den alan Yasemin Arslan, Miuul’u kariyerinin dönüm noktası olarak tarif ediyor. Miuul'un eğitimleriyle kendisine güveni artan Yasemin, işinden istifa ederek bu alanda iş aramaya başladı. Miuul eğitimlerinde yaptığı projelerle cv’sini güçlendiren Yasemin, hiç ummadığı bir zamanda bir arama  aldı.

Yasemin Arslan bu an için “hayatımın en heyecanlı anıydı, bir konum attılar bir de tarih başka bir şey hatırlamıyorum” diyor. İşte tam bu zamanda yeni hayatının kapılarını sonuna kadar açan Yasemin, uzun ve stresli iş arama sürecinin sonunda bir şirkette Machine Learning Developer olarak işe başladı. Yasemin Arslan mülakat sürecini “Vahit Keskin’in eğitimlerde çıkabilir dediği tüm mülakat soruları karşıma geldi ve ben harika bir mülakat süreci geçirdim” diye ifade ediyor.
 

37 yaşında bu sektöre adım atan Yasemin Arslan, kendini ikinci baharcı olarak tanımlıyor. Başarısının sırrını yılmadan çalışmaya ve de hayata karşı motivasyonla bakmaya borçlu olduğunu söylüyor. Yasemin Arslan işsizlik döneminde yaşadığı stres ve mental zorluklarla mücadele için “stresi eğer motivasyona çevirebilirseniz gerçekten başarılı oluyorsunuz” diyor. Yasemin, sektör değiştirmek ya da hedeflerini gerçekleştirmek isteyenlere ise şöyle bir öneride bulunuyor: “Ben bu yolda harika bir yol arkadaşı seçtim, o da Miuul. Eğer siz de hayallerinizin peşinden koşmak için kendinize bir yol arkadaşı arıyorsanız aradığınız  yol arkadaşı kesinlikle Miuul.” 

 

Senin de veri bilimi alanında bir kariyer hayallerini süslüyor mu? Yasemin Arslan’ın başarı hikayesini dinleyerek, hikayesinden ilham alabilirsin.

 

Şimdi senin zamanın!


 

Miuul

Skills of tomorrow

Miuul topluluğunun bir parçası ol!

Abone ol butonuna tıklayarak Miuul'dan pazarlama ve haber içerikleri almayı onaylıyorum.