Miuul Logo
Data Analyst Bootcamp
Sohbete Başla

Data Analyst Bootcamp

Hızlandırılmış Veri Analisti Yetiştirme Programı

16 Hafta

Sektörden Mentorler

15+ Proje

7/24 Destek

Sektör Projeleri

Sertifika

Eğitim iki bölümden oluşmaktadır. İlk 6 hafta iyi bir Veri Analisti olmak için gerekli olan temel teknik araçlar (Excel, SQL, Python, Power BI) örnek projeler ile öğretilecektir. İkinci 6 haftada stratejik karar alma süreçlerinin Veri Analitiği ile nasıl yönetildiği uygulamalı projeler ile anlatılacaktır. Eğitimde teknik yetkinlikler ve strateji odaklı iş bilgisini dengeli olarak aynı anda ele alacak, vaka çalışmaları ile birleştirecektir. Aktif öğrenme süreci: Alıştırmalar-ödevler ve projeler Self Learning: Teknik eğitimler (Excel, SQL, Python, Power BI) video içerikler olup öğrenme hızınıza göre olup tekrarlı izleme imkanı sağlar. Recap dersleri ile eksik kalınan noktalar tamamlanır. Mentor desteği: Eğitmen tarafından verilen dersler ve ödevler ile ilgili sorulara cevap verecek, teknik problemlerde destek olacaktır. Aynı zamanda bitirme ödevinin takibini yapacaklardır. Kariyer koçluğu: Etkili CV oluşturma, kişisel marka değeri ve içerik üretme stratejileri gibi konularda modern kariyer koçluğu.

Eğitmen

Atilla Yardımcı

PROGRAM

Data Analyst Bootcamp

Hafta 1 4 Saat

Data-Driven Strategy

..

Hafta 2 4 Saat

Excel for Data Analytics I - Descriptive Analytics

Veri analistlerinin en önemli analiz ve raporlama araçlarından biri olan Excel in veri analitiğinde nasıl kullanılması gerektiğinin önemli fonksiyonlar ve projelerle ele alındığı modüldür. Veri analistleri için Excel modülünde yoğunlukla Descriptive Analytics ve Diagnostic Analytics konuları çalışılmaktadır. 

Hafta 3 3 Saat

Excel for Data Analytics II - Diagnostic Analytics

Veri analistlerinin en önemli analiz ve raporlama araçlarından biri olan Excel’in veri analitiğinde nasıl kullanılması gerektiğinin önemli fonksiyonlar ve projelerle ele alındığı modüldür. Veri analistleri için Excel modülünde yoğunlukla Descriptive Analytics ve Diagnostic Analytics konuları çalışılmaktadır. 

Hafta 4 3 Saat

Python Introduction – Numpy and Pandas Functions

Veri analitiğinde en önemli açık kaynak kodlu ve popüler programlama dili olan Python’ın projelerle öğretildiği modüldür. Veri Analisti için tek seferlik analitik çalışmalar önemli olduğu kadar otomasyon gerektiren ve süreklilik arz eden raporlamalarda önemlidir. Bu nedenle Python Programlama Excel ve SQL yanında karşılaştırmalı olarak anlatılmaktadır. 

Hafta 5 3 Saat

Python Data Manipulation - CRM Analytics and Visualisations

Veri analitiğinde en önemli açık kaynak kodlu ve popüler programlama dili olan Python’ın projelerle öğretildiği modüldür. Veri Analisti için tek seferlik analitik çalışmalar önemli olduğu kadar otomasyon gerektiren ve süreklilik arz eden raporlamalarda önemlidir. Bu nedenle Python Programlama Excel ve SQL yanında karşılaştırmalı olarak anlatılmaktadır. 

Hafta 6 3 Saat

Introduction Marketing Engineering - Unsupervised ML

Python Programlama dili ve Excel kullanılarak ilerleyen bir modüldür. Pazarlama mühendisliğinin ilk adımı olan mevcut ve potansiyel müşteriyi tanıma ve analitik tespitlere göre strateji geliştirme çalışması yapılmaktadır. Bu modülde Makine Öğrenimini Unsupervised algoritmaları ele alınmaktadır. 

Hafta 7 3 Saat

Decision Making with Statistics – Sampling Theory and Hypothesis Tests

Hipotez testleri ve örnekleme teorisi gibi istatistiğin temel konularının ele alındığı ve karar verme süreçlerinde istatistiğin nasıl kullanılması gerektiğini öğreten modüldür. 

Hafta 8 3 Saat

Advanced Marketing Engineering - Supervised ML

Yoğunlukla Python Programlama dili ve kısmen Excel kullanılarak ilerleyen bir modüldür. Pazarlama mühendisliğinin ilk adımı olan mevcut ve potansiyel müşteriyi tanıma ve analitik tespitlere göre strateji geliştirme çalışması yapılmaktadır. Bu modülde Makine Öğrenimini Supervised algoritmaları ele alınmaktadır. 

Hafta 9 3 Saat

SQL for Data Analytics I

Veri analistlerinin en önemli analiz ve raporlama araçlarından biri olan SQL’in veri analitiğinde nasıl kullanılması gerektiğinin önemli fonksiyonlar ve projelerle ele alındığı modüldür. Veri analistleri için SQL modülünde yoğunlukla Descriptive Analytics ve Diagnostic Analytics konuları çalışılmaktadır.

Hafta 10 3 Saat

SQL for Data Analytics II

Veri analistlerinin en önemli analiz ve raporlama araçlarından biri olan SQL’in veri analitiğinde nasıl kullanılması gerektiğinin önemli fonksiyonlar ve projelerle ele alındığı modüldür. Veri analistleri için SQL modülünde yoğunlukla Descriptive Analytics ve Diagnostic Analytics konuları çalışılmaktadır.

Hafta 11 3 Saat

Industry 4.0 and IOT Analytics - Supervised ML

Supervised Learning algoritmalarının öğrenildiği modüldür. Karanlık fabrikalar ve Endüstri 4.0 bileşenlerinin ele alındığı modülde IOT Analytics uygulamaları ile çalışılmaktadır. 

Hafta 12 3 Saat

HR Analytics – ML Modelling

Veri Analitiğinin son zamanlarda en popüler kullanma alanlarından biri insan kaynakları fonksiyonlarıdır. Eğitim kapsamında People Analytics perspektifinde veri analitiğinin IK süreçlerine katkısı ve kullanım alanları ele alınmaktadır. 

Hafta 13 3 Saat

Power BI Fundamentals

En popüler iş zekası ve raporlama araçlarından olan Power BI ‘ın bir veri analisti tarafından mutlaka kullanılabilmesi gerekir. Veri analisti için Power BI kullanımını öğreten modüldür. 

Hafta 14 3 Saat

Data Visualization and Reporting with Power BI

En popüler iş zekası ve raporlama araçlarından olan Power BI ‘ın bir veri analisti tarafından mutlaka kullanılabilmesi gerekir. Veri analisti için Power BI kullanımını öğreten modüldür.

Hafta 15 4 Saat

Markalar Yönetiminde Büyük Veri , ChatGPT ve MS365 Copilot

..

Hafta 16 3 Saat

Final Project Presentation

Eğitimin önemli bir kısmında final projesi üzerinde çalışılmaktadır. 6. haftadan itibaren seçilen bitirme ödevi kalan 8 hafta boyunca eğitim içeriklerine paralel olarak ilerletilmektedir. Eğitim sonunda CRISPDM prensiplerine uyumlu olarak öğrenilen analiz araçlarından en az iki tanesi kullanılarak bir proje tamamlanmaktadır. Bu projede nihai raporlama Power BI ile gerçekleşmektedir. Projeler, eğitmen kadrosuna sunulmaktadır. 

Projeler

Eğitim içeriklerini gerçek iş dünyası projeleriyle güçlendirerek eşsiz kılmak için lider firmalar ile veri sponsorluğu kuruyoruz. Erişeceğiniz projelerin bir kısmına göz atın.

Başarı Hikayeleri

Eğlenceli, dinamik bir ekip ve destekçi mentorlerle dolu bu eğitimi almadan önce, Python ve SQL'de bu denli ilerleyeceğimi düşünmezdim. Her ders yeni bir şey öğrettirdi.

Merve Tuğçe Musaoğlu

Endüstri Mühendisi, Silverline Appliances

İlk Data Analyst olacağımı söylediğimde bilgilerim dağınıktı. Miuul sayesinde doğru yolda olduğumu gördüm ve başvurdum. Teori ve pratiği Miuul bootcamp ile öğrenip geliştirdim.

Kerem Yavuz

Assembly Industrial Engineer, Ford Otosan

Veri Analisti Yetiştirme Programı, iş örnekleriyle "neyi, neden, nasıl yaparız?" sorularına cevap veriyor. Sektörler arası projelerle analiz becerileri kazandırılıyor.

Enes Ahşun

Data Analyst and BI Developer, eliteBI

Hedef belirledikten sonra "nereden başlamalıyım" sorusu önemli hale gelir. Uygulamalı projelerle öğreten bu eğitimle disiplinsiz çalışmalarıma son verdim. Bootcamp ile mülakata hazır projeler geliştirdim ve önemli konuları öğrendim.

Can Arslan

Technical Project Consultant, Meet2Talk Cafe

Sadece teknik olarak değil, zihniyet olarak da farklı bir perspektif kazandırırken mentorler ve Atilla hocanın desteğiyle yorucu süreç, keyifli bir yolculuğa dönüşüyor.

Ismail Ata Gültekin

Finans Kontrol, Pirelli

Mezuniyet öncesi veya sonrası, hatta ilerleyen yaşlarda denemeye değer bir eğitim deneyimi olarak düşünülen bu program, özel eğitmenler ve işbirlikçi bir toplulukla sunulan benzersiz bir fırsat sunar.

Eren Duman

Data Analyst, Cbot.ai

Eğitim, hem teorik hem de pratik açıdan oldukça doyurucu bir deneyim sunuyor. Karşılaştığınız zorluklarla ilgili detaylı açıklamalarla rehberlik ederek düşünme şeklinizi ve bakış açınızı kesinlikle değiştirecek bir eğitim deneyimi sunuyor.

Asya Durmaz Elersu

Hr Analytics and Digital Experience Consultant, Consulta

Eğer kariyeriniz analiz ve veriye dayalı bir yol ise, güvenilir uzmanların rehberliği ile bu yolda ilerlemek için adım atmanın zamanı gelmiş olabilir.

Uğur Tekdemir

Kıdemli Finansal Analiz ve Raporlama Uzmanı, İntertech Bilgi İşlem A.Ş.

Eğer bu eğitimi almayı düşünüyorsanız, en az üniversitedeki bitirme projeniz kadar özverili olmanız gerekecek. Ekstra eğitimlerle öğrencileri memnun etmeyi başarıyorlar. Hem vizyonunuz hem de bilgi birikiminiz inanılmaz bir şekilde artacaktır.

Ege Bent

Junior BI Consultant, NTT Data Business Solutions

0 veri ve programlama dili bilgisiyle, yaklaşık 4-5 aylık çok kısa bir sürede, henüz bootcamp tamamlanmamışken bu sektöre giriş yapmaya başlıyorum. Bu fırsatı kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum.

Tuana Yurt

Veri Analisti, IDS Teknoloji ve Danışmanlık

Eğer bu eğitime katılmayı düşünüyorsanız, kesinlikle katılmanızı tavsiye ederim. Yüksek lisans seviyesinde anlamadığım konuları bu program sayesinde daha iyi kavradım, diyebilirim. Program boyunca her zaman destekleyici bir atmosfer var.

Ece Baybaş

Product Specialist, Fire Studios

Alan dışı ve bu konularda sıfır bilgisi olan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum: Endişelenmeyin, kendinizi akışa bırakın ve sadece çalışmalarınıza devam edin :)

Elçin Koçak Yılmaz

Customer Analytics & Insights Specialist, Ayaydın Miroglio Group

Bootcamp süreci, planlı ve etkileşimli bir öğrenme deneyimi sunuyor ve öğrenilenleri gerçek hayattaki veriler veya senaryolar üzerinde uygulama fırsatı sunuyor. Bu nedenle öğrenme süreci daha net ve verimli hale geliyor.

Ender Okan Demir

Data Analyst, OXIMIO

Uzaktan eğitimin nasıl bu kadar uzun bir süre boyunca başarılı bir şekilde devam edeceği konusunda endişelerim vardı, ancak mentörler ve canlı dersler sayesinde sürekli iletişim halinde kaldık. Projenin aşamalarını sürekli tekrarladık.

Oğuzhan Sinan Yıldırım

Data Scientist Intern, Publicis Groupe

Eğlenceli, dinamik bir ekip ve destekçi mentorlerle dolu bu eğitimi almadan önce, Python ve SQL'de bu denli ilerleyeceğimi düşünmezdim. Her ders yeni bir şey öğrettirdi.

Merve Tuğçe Musaoğlu

Endüstri Mühendisi, Silverline Appliances

İlk Data Analyst olacağımı söylediğimde bilgilerim dağınıktı. Miuul sayesinde doğru yolda olduğumu gördüm ve başvurdum. Teori ve pratiği Miuul bootcamp ile öğrenip geliştirdim.

Kerem Yavuz

Assembly Industrial Engineer, Ford Otosan

Veri Analisti Yetiştirme Programı, iş örnekleriyle "neyi, neden, nasıl yaparız?" sorularına cevap veriyor. Sektörler arası projelerle analiz becerileri kazandırılıyor.

Enes Ahşun

Data Analyst and BI Developer, eliteBI

Hedef belirledikten sonra "nereden başlamalıyım" sorusu önemli hale gelir. Uygulamalı projelerle öğreten bu eğitimle disiplinsiz çalışmalarıma son verdim. Bootcamp ile mülakata hazır projeler geliştirdim ve önemli konuları öğrendim.

Can Arslan

Technical Project Consultant, Meet2Talk Cafe

Sadece teknik olarak değil, zihniyet olarak da farklı bir perspektif kazandırırken mentorler ve Atilla hocanın desteğiyle yorucu süreç, keyifli bir yolculuğa dönüşüyor.

Ismail Ata Gültekin

Finans Kontrol, Pirelli

Mezuniyet öncesi veya sonrası, hatta ilerleyen yaşlarda denemeye değer bir eğitim deneyimi olarak düşünülen bu program, özel eğitmenler ve işbirlikçi bir toplulukla sunulan benzersiz bir fırsat sunar.

Eren Duman

Data Analyst, Cbot.ai

Eğitim, hem teorik hem de pratik açıdan oldukça doyurucu bir deneyim sunuyor. Karşılaştığınız zorluklarla ilgili detaylı açıklamalarla rehberlik ederek düşünme şeklinizi ve bakış açınızı kesinlikle değiştirecek bir eğitim deneyimi sunuyor.

Asya Durmaz Elersu

Hr Analytics and Digital Experience Consultant, Consulta

Eğer kariyeriniz analiz ve veriye dayalı bir yol ise, güvenilir uzmanların rehberliği ile bu yolda ilerlemek için adım atmanın zamanı gelmiş olabilir.

Uğur Tekdemir

Kıdemli Finansal Analiz ve Raporlama Uzmanı, İntertech Bilgi İşlem A.Ş.

Eğer bu eğitimi almayı düşünüyorsanız, en az üniversitedeki bitirme projeniz kadar özverili olmanız gerekecek. Ekstra eğitimlerle öğrencileri memnun etmeyi başarıyorlar. Hem vizyonunuz hem de bilgi birikiminiz inanılmaz bir şekilde artacaktır.

Ege Bent

Junior BI Consultant, NTT Data Business Solutions

0 veri ve programlama dili bilgisiyle, yaklaşık 4-5 aylık çok kısa bir sürede, henüz bootcamp tamamlanmamışken bu sektöre giriş yapmaya başlıyorum. Bu fırsatı kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum.

Tuana Yurt

Veri Analisti, IDS Teknoloji ve Danışmanlık

Eğer bu eğitime katılmayı düşünüyorsanız, kesinlikle katılmanızı tavsiye ederim. Yüksek lisans seviyesinde anlamadığım konuları bu program sayesinde daha iyi kavradım, diyebilirim. Program boyunca her zaman destekleyici bir atmosfer var.

Ece Baybaş

Product Specialist, Fire Studios

Alan dışı ve bu konularda sıfır bilgisi olan arkadaşlarıma seslenmek istiyorum: Endişelenmeyin, kendinizi akışa bırakın ve sadece çalışmalarınıza devam edin :)

Elçin Koçak Yılmaz

Customer Analytics & Insights Specialist, Ayaydın Miroglio Group

Bootcamp süreci, planlı ve etkileşimli bir öğrenme deneyimi sunuyor ve öğrenilenleri gerçek hayattaki veriler veya senaryolar üzerinde uygulama fırsatı sunuyor. Bu nedenle öğrenme süreci daha net ve verimli hale geliyor.

Ender Okan Demir

Data Analyst, OXIMIO

Uzaktan eğitimin nasıl bu kadar uzun bir süre boyunca başarılı bir şekilde devam edeceği konusunda endişelerim vardı, ancak mentörler ve canlı dersler sayesinde sürekli iletişim halinde kaldık. Projenin aşamalarını sürekli tekrarladık.

Oğuzhan Sinan Yıldırım

Data Scientist Intern, Publicis Groupe

Erken Kayıt İndirimi

Data Analyst Bootcamp

6. Dönem Data Analyst Bootcamp programı Temmuz ayının ilk haftası ile Ekim ayının son haftaları arasında gerçekleştirilecektir.

Atilla Yardımcı ile Haftalık Recap
Canlı Mentor Desteği
Tüm içeriklere 6 Ay Erişim
15+ Uçtan Uca Proje Deneyimi
Ücretsiz Ön Hazırlık
Sertifika
Bireysel
1259$
859$

Peşin veya taksitli ödeme imkanı

Peşin ödemelerde %5 indirim avantajı

ÖDEME YAP
Öğrenci
1159$
759$

Peşin veya taksitli ödeme imkanı

Peşin ödemelerde %5 indirim avantajı

ÖDEME YAP
Sorularınızı Hızlıca Yanıtlayalım

Data Analyst Bootcamp Mentorlerimiz

Yurt içi ve yurt dışından bir çok eğitmenimiz ile bootcamp programı boyunca mentorluk sağlıyoruz. Gerçek veri setleri ile ödev çözümleri yaparken yalnız olmayacak bu yolu her an mentorun ile yürüyeceksin.
Bize Ulaşın

İhtiyaçlarınızı görüşmek için sizinle iletişime geçeceğiz.

Data Analyst Bootcamp
Şimdi başlamaya hazır mısın?

Öğrenmeye bugün başla - şimdi senin zamanın.

Şimdi Başvur