Miuul Logo
DevOps Engineering Bootcamp
Sohbete Başla

DevOps Engineering Bootcamp

Hızlandırılmış DevOps Engineering Bootcamp

DevOps bir şirketin uygulama ve hizmet oluşturma kapasitesini artıran bir dizi felsefe, uygulama ve araçlar bütünüdür. Bu, geliştiricilerin yüksek kaliteli ve verimli ürünler oluşturmasına yardımcı olur. DevOps eğitim kampı, öğrencileri DevOps uzmanları olarak hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için çeşitli alanlarda derinlemesine bir anlayışla eğitecektir.DevOps, birçok teknoloji ürünü ve işletmenin önemli bir parçasıdır. Yeni bir uygulama olmasına rağmen, hem yeni başlayanların hem de uzmanların iş bulma şansı yüksektir. DevOps, yazılım geliştiricilerin ve BT personelinin birlikte çalışmasının bir yolu olarak düşünülebilir.

Eğitmen

PROGRAM

DevOps Engineering Bootcamp

Hafta 1 6 Saat

Intro to DevOps & Overview

DevOps anlamını, geçmişini, ekip kurulumu, kullanılan araçlar ve CI/CD süreçleri ile alakalı olarak detaylı bilgilerin tamamını aynı zamanda temel işletim sistemi bilgileri ile beraber Linux işletim sistemi kurmayı ve kullanmayı öğreneceksiniz.

 • What’s the DevOps ?
 • DevOps History
 • DevOps Team Build
 • DevOps Tools 
 • What’s the CI/CD

 • Introduction to Operation System
 • Introduction to Virtualization & Virtual Machines
 • Setup a Linux Virtual Machine 
 • Linux File System
 • Command Line Interface
 • SSH – Secure Shell

Hafta 2 6 Saat

Version Control Git

DevOps süreçlerinin en önemli bileşenlerinden biri olan versiyon kontrol yapıları ile alakalı bilgi sahibi olacak ve en cok kullanılan GIT ile alakalı uçtan uca bilgilerin tamamını öğreneceksiniz.

Hafta 3 6 Saat

Build Tools and Package Manager

Kaynak kodlarımızı derlemek ve paketlemek için kullanmış olduğumuz derleme araçlarını detayları ile öğrenecek ayni zamanda paket yöneticileri ile çalışmaların tamamını öğreneceksiniz.

Hafta 4 6 Saat

Intro to Container & Overview

DevOps süreçlerinde bilmemiz gereken en önemli konular arasında yer alan container teknolojisine giriş yaparak Docker teknolojisi ile alakalı detaylı bilgilerin tamamını öğreneceksiniz.

Hafta 5 6 Saat

Container Orchestration

Container yapılarımızda verimliliği, scale ve yük dengeleme operasyonlarının daha stabil ve otonom bir şekilde sağlanabilmesi için gerekli olan orchestration yazılımlarından biri olan Kubernetes teknolojisi ile alakalı gerekli bilgilerin tamanını öğreneceksiniz.

Hafta 6 6 Saat

Azure AKS

Cloud ortamlarla çalışma gereksinimlerinizi karşılamak için Azure Cloud tarafından sağlanan Azure AKS teknolojisi ile alakali detayli bilgilerin tamamini bu dersimizde öğreneceksiniz.

Hafta 7 6 Saat

Artifact Repo Manager

Paketlemiş olduğumuz ürünlerimizi merkezi olarak yönetmek için kullanmış olduğumuz NEXUS repo ortamları ile alakalı detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Bugün Başla

DevOps Engineering Bootcamp

Bireysel
9.500 $
Öğrenci
7.600 $

DevOps Engineering Bootcamp
Şimdi başlamaya hazır mısın?

Öğrenmeye bugün başla - şimdi senin zamanın.

Şimdi Başvur